Qui sommes nous?

IMG_2446Club Papyon est crée par Hale ATES en 2004, parent d’élève de Lycée Pierre Loti, dans le secteur du tourisme depuis 1987, celui-ci avait pour but de réunir les élèves et leurs parents autour d’un thème sportif, culturel, créatif et éducatif pendant les vacances scolaires de l’école.
Club Papyon propose des activités comme:
• SkiLoti: Séjour du sport d’hiver en famille pendant les vacances de février avec l’école de ski pour les enfants de 5-12 ans, à Uludag
• SuLoti: Séjour balnéaire en famille pendant les vacances de printemps à l’hôtel Hillside Beach Club, Fethiye
En l’an 2004, Club Papyon a proposé des activités artistiques et culturelles pour les enfants pendant les vacances scolaires sous la direction artistiques d’Oyuna Davet crée par Aslı Içözü, comédienne, aussi parent d’élève dans l’école. Les ateliers se composaient de la percussion par Okay Temiz, la danse moderne par Frederic Cornet, des arts plastiques par Sabine Buchmann, l’éveil musical par Sebnem Poryalı, magie par Ilkay Özdemir et le théâtre par Aslı Içözü.
En 2004 Club Papyon a fondé Skiloti l’école de ski pour les enfants de 5-12 ans, depuis il organise ce voyage pour les élèves du Lycée Pierre Loti et leur parents à Uludag chaque mois de février.
En l’an 2005 un nouveau produit a été lancé par Club Papyon, Suloti les voyages ayant le thème du séjour balnéaires. Club Belis à Belek, HillsideSu à Antalya et Hillside Beach Club à Fethiye.
Club Papyon a eu beaucoup de support des parents dans l’organisation de ces voyages. L’équipe de Club Papyon se constitue avec les parents d’élèves du Lycée Pierre Loti.

Hakkımızda

Club Papyon, 2004 senesinde Pierre Loti lisesi velilerinden turizmci Hale Ateş tarafından kurulmuştur. Kuruluş amacı okulun uzun tatillerinde öğrenci ve velileri sportif-kültürel ve seyahat amaçlı etkinliklerde bir araya getirmektir.
Club Papyon’un sunduğu etkinlikler şunlardır:
SkiLoti – Şubat tatilinde 5-12 yaş çocuklara kayak okulunu da içeren, ailelerin de katıldığı Uludağ seyahati…
SuLoti – İlkbahar tatilinde ailelerle birlikte Hillside Beach Club Fethiye konaklaması…
2004 yılında, Club Papyon, Pierre Loti velilerinden, tiyatro sanatçısı Aslı İçözü’nün oluşturduğu ve sanat yönetmenliğini yaptığı Oyuna Davet’in, çocuklara yönelik sanat atölyelerinin prodüksiyonunu üstlenmiştir. Okulun ara tatillerinde düzenlenen bu Sanat atölyeleri Okay Temiz Perküsyon atölyesi, Frederic Cornet modern dans atölyesi, Sabine Buchmann ile Plastik sanatlar atölyesi, Şebnem Poryalı ile müzik atölyesi, İlkay Özdemir ile İllüzyon atölyesi ve Aslı içözü ile drama atölyesi olarak birçok farklı disiplinde gerçekleştirilmiştir.
Skiloti, Club Papyon’un sportif amaçlı, ebeveyn-çocuk katılımlı seyahat etkinliklerinden olup, 2004 senesinde ilk kez gerçekleştirilmiş, bu seyahat kapsamında, Uludağ’da, 30 çocuğun katıldığı bir kayak kampı düzenlenmiştir. Gittikçe artan katılımcı sayısı ile Skiloti, 2013 senesinde de 9.kayak kampını gerçekleştirmiştir.
2005 senesinde deniz tatili amaçlı yeni bir program oluşturulmuştur. İlki Antalya Belek, Club Belis’de gerçekleşen Suloti, bir sonraki sene Antalya Hillside Su Otelde, daha sonraki senelerde de Fethiye Hillside Beach Club’da düzenlenmiştir.
Club Papyon ekibi Pierre Loti Lisesi velilerinden oluşmaktadır ve tüm aktivitelerin gerçekleşmesi gene okul velilerinin sunduğu desteklerle sağlanmıştır.