Atelier ludique et intellectuel

 

expression_creative1

A TARABYA pour CM1-CM2

-Jeux de société, jeux de cartes, puzzles, origami…

Après une journée bien chargée et studieuse pour les écoliers, l’heure est venue de jouer! Nous jouons ensemble aux jeux de cartes, jeux de société et jeux d’intérieur comme les jeux scouts. Nous créons des jeux tels qu’un jeu de l’oie géant sur carton.

-Aide scolaire, aide aux devoirs

Des enfants soutenus et encadrés dans leur cheminement scolaire intègrent de bonnes habitudes de travail. Ils sont plus motivés, développent une attitude plus positive et une meilleure estime d’eux-mêmes.
Objectif
Accompagner et soutenir les élèves inscrits à l’Aide aux devoirs dans l’apprentissage de leurs leçons et la réalisation de leurs exercices pour favoriser leur réussite scolaire.

Intervenant Pascale OZDIREKCAN

______________________________________

Etüt ve Oyun Atölyesi Tarabya CM1 ve CM2 sınıfları için

Öğrenciler için bütün derslerin bitip kulüp saatlerinin başladığı zaman dilimleri çok önemlidir. Öğrenciler sevinç içinde hobi odalarına koşuşurlar. Değişik faaliyetler, kağıt oyunları, masa başında oynan grup oyunları, puzzle gibi çeşitli oyunlar beyni dinlendirir. İsteyen ertesi güne hazırlık yapar. Ödev yapımı veya eksiklerin tamamlanması ile geçirilen zaman büyük bir keyfe dönüşmüş olur.

Öğrenciler dersten çıktıktan sonra rahat bir ortamda dinlenir, öğle yemeğini yer, o günkü programa göre belirlenen grubunda yerini alır. Okula yardımcı çalışmalar yaparken, çalışma tekniklerini de öğrenir.  Dikkat toplama egzersizleri ve zeka oyunları da faaliyetlerimiz arasındadır. Günün sonunda dinlenmiş, okula destek çalışmalar almış, bünyesinde var olan bilgi ve becerileri ortaya çıkarma fırsatı kazanmış olarak evine döner. Hafta sonuna ödev kalmasın dıyorsanız bu faaliyet size aradığınız desteği verecektir. ikinci seansta çocuğunuz başka bir faaliyete kaydolabilir yada arkadasları ile oyun oynayarak saat 17.00 de servisle evine dönebilir.

Eğitmen Pascale OZDIREKCAN