ArtLoti Vacances/Tatil

Veuillez cliquer pour la video/ Lütfen video icin tıklayınız

Danse- Théatre- Musique-Arts Plastiques

1er groupe: GS-CP / 2eme Groupe: Ce1-Ce2

Les ateliers d’eveil artistique en français auront lieu dans le centre « Ru Sahne Sanatları » à Cihangir, lundi, mardi,mercredi, jeudi et vendredi de 09h30 à 13h00.

1ere periode: 26 fevrier au 02 mars 2018

2eme periode: 23 avril au 27 avril 2018

3eme periode: 30 avril au 04 mai 2018

le Prix est 600 TL* par periode (5 jours par semaine)

* Le prix comprend les 2 ateliers artistiques par jour et le gouter pour un groupe de minimum 10 élèves. En cas de l’inscription moins 10 élèves le prix ne sera pas le meme.

En associant Danse, Musique, Théatre et Arts Plastiques, cet atelier d’eveil artistique consiste à accompagner les enfants dans leur développement moteur, musculaire, et sensoriel par le biais de jeux mêlant chant, danse, conte, écoute, expression corporelle, rythmique et de psychomotricité, découvertes sensorielles et pratique de petits instruments.

L’objectif étant de développer la sensibilité artistique de l’enfant, ses facultés motrices, intellectuelles et sociales, les enfants vont participer à tous les 4 diciplines sans faire un choix pendant le programme forfaitaire.

L’ équipe « éveil artistique » est composée des professeurs/artistes passionnés par la petite enfance de « RU Sahne Sanatları ».

Eveil Musical par Cindy PHILIPPON, 26 ans, Licence Arts, lettres et langues, mention Lettres Modernes, Université Lyon 2 (2009-2012). Formation théâtre et chant, atelier de la compagnie Ugomina, Lyon (2010-2012). Assistante, école maternelle Petit Génie, Resitpasa, IstanbulProfesseur de français à domicile auprès d’enfants francophones et non-francophones. Animatrice de théâtre au festival de théâtre lycéen francophone d’Istanbul 2017, Lycée Notre-Dame de Sion.

Danse par Ülke GÜNEŞÜLKE, Née en 1991 à Istanbul, diplomée en 2010 du Lycée Saint Benoit et de l’université de Mimar Sinan en 2014, où elle a etudié la danse contemporaine. Elle a intervenu aux enfants la danse classique à Emphaty Sanat Okulu. Elle parle français et anglais.

Arts Plastiques par Hazal FIRAT, Née en 1989 à Istanbul,diplomée en 2008 du lycée francais de Notre Dame de Sion et en 2012 de l’université de Yeditepe en dessin industriel, en 2015 designe grafhique. Elle travail actuellement avec le peintre Yiğit YAZICI dans son atelier oú elle organise aussi des ateliers pour les enfants de 5-10 ans. Elle parle français et anglais.

Théatre par Reyhan OZDILEK, Née en 1986 a Istanbul, diplomée en 2005 du lycée de Galatasaray et en 2010 de l’université de Galatasaray relations internationales, elle a eu sa maitrise dans Université Sorbonne Nouvelle (Paris III), Etudes Théâtrales, Master, le Texte et la Scène en 2012. Elle intervient l’atelier du théatre de Club Papyon dans le lycée PL depuis 2014.

Pour inscrire votre enfant, veuillez télécharger la fiche d’inscription en cliquant ici s’il vous plait.

DANS-DRAMA-MUZIK-RESIM

5- 8 yaş çocuklarına yönelik olan bu fransızca atölyeler yaşlara göre gruplara ayrılarak (1.GS-CP 2.CE1-CE2 ) 4 sanat disiplininin dönüşümlü olarak işleneceği, eğitim süresi boyunca her çocuğun seçim yapmaksızın katılımı ile gerçekleşeceği şekilde programlanmıştır. Amaç çocukların sanatsal hassasiyetini ve yaratıcılığını, entellektüel, sosyal ve motor yeteneklerini bu program aracılığı ile yukarı taşımaktır.

Atölyeler  Pazartesi, Salı,Çarşamba, Perşembe ve Cuma günleri, 09.30-13.00 arası Cihangir Defderdar yokuşunda bulunan Ru Sanat Atölyeleri’nin  binasında gerçekleşecektir.

1.Dönem: 26 Şubat/ 02 Mart 2018

2.Dönem: 23 Nisan/ 27 Nisan 2018

3.Dönem: 30 Nisan/ 04 Mayıs 2018

Program fiyatı dönem başına,  haftada 5 gün için ve günde 2 atölye calışması olacak sekilde toplam 600 TL* dir.

* Fiyata tüm atölye çalışmaları ve atıştırmalık öğün dahildir. Her gün iki atölyeye katılım yapacak olan çocuklar  4 sanat disiplininin eğitimini alarak kendi yeteneklerini her alanda deneyimlemiş olacaklardır. 10 çocuk altında kayıt alındığında fiyat degisiklik gösterir yada iptal edilir.

Müziğe Başlangıç /Cindy PHILIPPON, Bu atölye calismasi çocuklara müziği sevdirmeyi ve bir enstrumanla tanışıp kaynaşmalarını sağlamayı amaçlamaktadır. Solfej öğrenmelerinden çok ses, beden ve zihinden yola çıkarak müziği keşfetmeyi amaçlamaktadır. Çocuğun içinde zaten var olan yaratıcı güçleri açığa çıkarmasına ortam hazırlayan, temelinde ritim, hareket ve konuşma olan, çocukların içlerinden geldiği gibi müzik yapıp, dans etmesine, doğaçlama yapmasına olanak tanıyan, çocuğa bütün sanatsal alanları kombine ederek öğrenme, keşfetme, deneme ve yaratma ortamı sunan bir atölye çalışmasıdır.

Dans/ Ülke GÜNEŞÜLKE: 1991 Istanbul doğumlu, 2010 senesinde Lycée Saint Benoit’dan mezun oldu. Eğitimine Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Modern Dans bölümünde devam etti. 2014 yılında mezun olduktan sonra çeşitli tiyatrolarda sahne aldı ve hala devam etmektedir. Emphaty Sanat Okulu’nda Bale Öğretmenliği yapmıştır. Fransızca ve Ingilizce konuşmaktadır.

Plastik Sanatlar/ Hazal FIRAT: 28 yaşında. 2008 Notre Dame de Sion Fransız Lisesi mezunu. 2012 senesinde Yeditepe Universitesi Güzel sanatlar Fakültesi Endüstri Ürünleri Tasarımı bölümünden, 2015’de ise Grafik Tasarim bölümünden mezun oldu. Esnek zamanlı görsel ve grafik tasarım alanında çalışır, sanatçı kimliği ile aktiftir.Yarı zamanlı asistanlığını yaptığı Ressam Yiğit YAZICI ile birlikte 5-10 yaş çocuklarla resim atölyeleri yapmaktadır. Fransızca ve Ingilizce konuşmaktadır.

Drama / Reyhan OZDILEK: 1986 Istanbul doğumlu. 2005 Galatasay lisesi mezunu. Egitimine Galatasaray üniversitesi (2010) Uluslararası ilişkiler bölümünde devam etmiştir. Yüksek lisansını Paris Sorbonne’da Tiyatro (2012) üzerine yapmıştır. 2014 senesinden bu yana Club Papyon Drama atölyesi eğitmenliğini yapmaktadır.

Sanata Başlangıç Atölyelerine kayıt yaptırmak icin lütfen kayıt formunu indiriniz.